Náboženství

Nedělní katecheze pro děti

Ve školním roce je na faře každou neděli setkání dětí od 4 let, které má za úkol vysvětlit a přiblížit obsah evangelia dané neděle a obsah mše svaté.

Žádáme rodiče, aby umožnili dítěti růst ve víře, k čemuž i nedělní katecheze pro děti přispívá.

Nedělní katecheze připravují a vedou Milena Brzobohatá, Veronika Lišková, Marie Severová, Marie Sittová a Hana Ženožičková.

Den Čas Místo
Neděle 10:15 - 10:40 Fara Tvarožná

Pracovní listy pro děti ke stažení:

S dětmi jsme rovněž začali postní aktivitu „S Ježíšem na hoře“, zde je odkaz na pomůcky ke stažení.

Základní škola

Náboženství v základní škole je nepovinný předmět, do kterého se žáci přihlašují na začátku školního roku. Výuka probíhá ve školách.

Rozvrh hodin pro školní rok 2020/2021 je uveden v následující tabulce.

Den Čas Třída Místo
Pondělí 11:45 - 12:30 1. a 2. třída ZŠ Mokrá
(Helena Zouharová)
12:15 - 13:00 1. a 2. třída ZŠ Tvarožná
(Monika Hoffmannová)
12:40 - 13:25 3. třída ZŠ Mokrá
(Anna Severová)
13:15 - 14:00 4. a 5. třída ZŠ Tvarožná
(Monika Hoffmannová)
13:25 - 14:10 8. a 9. třída ZŠ Mokrá
(Eliška Rotreklová)
Úterý 12:35 - 13:20 5. a 6. třída ZŠ Mokrá
(Martin Laštovic)
14:45 - 15:30 8. třída ZŠ Pozořice
(Monika Hoffmannová - 5.A)
Středa 12:40 - 13:25 4. třída ZŠ Mokrá
(Eliška Rotreklová)
13:15 - 14:00 3. třída ZŠ Tvarožná
(P. David Ambrož)
Čtvrtek 13:45 - 14:30 6. třída ZŠ Pozořice
(P. Pavel Lacina - 7.C)
14:00 - 14:45 7. třída ZŠ Pozořice
(Monika Hoffmannová - 7.B)
14:30 - 15:15 9. třída ZŠ Pozořice
(P. Pavel Lacina - 7.C)

Informace pro rodiče prvokomunikantů jsou k nalezení na stránce věnované 1. svatému přijímání.

Mateřská školka

Výuka náboženství v mateřské škole je určena dětem k základnímu seznámení se s křesťansvím a etikou. Je určena všem dětem jakéhokoliv vyznání.

Ve školním roce 2020/2021 bude vedeno paní uč. Martou Novotnou.

Zápis dětí do náboženství je možné přímo v MŠ do 25.9.2020.

(Předpokládaný termín je čtvrtek 14:30-15:15 a 15:15-16:00, bude však upřesněn dle počtu přihlášených dětí).
Den Čas Skupina
Čtvrtek 14:30 - 15:15 mladší děti
15:15 - 16:00 starší děti

Jmenné rozdělení dětí do jednotlivých hodin je k nalezení na nástěnce v MŠ.